Wszystko co musisz wiedzieć przed zakupem Ultimate Fishing Free

Wędkarstwo cyfrowe z tym prawdziwym łączy na pewno jedna zależność. Czyli zatem w bloku przed komputerem czy te nad jeziorkiem można beztrosko przyglądać się na bujający na brzegi spławik w towarzystwie pięknych wyglądów.

Nie wszyscy lubią maczać kije w wodzie. Wędkarstwo to ruch czy raczej hobby dla najbardziej cierpliwych, którzy czerpią przyjemność z polowania na znaczne rybki. Niektórzy uważają, że należy tutaj wyłącznie o wpatrywanie się w szczytówkę wędziska lub spławik w czekaniu na korzystanie. A takie przystąpienie do przedmiotu jest najszkodliwsze z dodatkowych. Wyprawa na ryby to wspaniała okazja do usunięcia momentu na nowym powietrzu, wśród pięknych wyglądów natury także w wykwintnym towarzystwie. Jako ex-wędkarz, doskonale mam o co w współczesnym ludziom należy. Ucieczka od cywilizacji na łono natury jest swoje zalety, i z wędką pod pachą jeszcze większe. Więc z niepokojem odpaliłem propozycję polskiego studia Ultimate Fishing Simulator, bowiem niemożliwym zwraca się przeniesienie uroków wędkarstwa do komputerowej gry, prawda? Nie poczujemy wiatru we włosach, waleczności ryby w trakcie holu, o widoku prawdziwie grubej sztuki również można zapomnieć. A jednak po spędzeniu kilku godzin nad cyfrową taflą wody bogata w nieznacznym stopniu spełnić swój głód myśliwego.

Zacznijmy z podstaw. Tuż po uruchomieniu gry będziemy musieli podjąć opinię o wybraniu poziomu trudności. Ponieważ proste są 3 sloty na profile możemy dla pewności rozpocząć grę w trybie normalnym, by po czasie wrzucić wyższy level. Jeżeli już przejdziemy przez etap tworzenia punktu zapisu, warto rozejrzeć się po ustawieniach graficznych, dźwięku i zarządzania. W sukcesie ostatniego twórcy przewidzieli model z padem i zestaw klawiatury z myszką. Polecam jednak odłożyć gałeczki na środowisko i chwycić za gryzonia, gdyż podczas konkurencji będzie chciana wielka precyzja.

image

Pozwólcie, że skrótowo przedstawię resztę dostępnych opcji. Znajdziemy tu wirtualny pokój do oglądania zdobyczy. Jest również podręcznik opisujący konkurencję i encyklopedia o wyborach ryb, która szczególnie przyda się początkującym wędkarzom. Potrafimy się spośród niej dowiedzieć o charakterze poszczególnych drapieżników, np. o żywieniowych preferencjach i wzorze żerowania. Na zasadzie tych informacji można z razu przygotować swój ekwipunek dopasowując do danej puli gatunków właściwy zestaw wędkarski.

Oprócz tegoż pamiętamy tutaj jeszcze ikonki odpowiadające rankingowi graczów i rozwojowi postaci. Zgadza się, możemy ulepszać naszego awatara dzięki punktom kupionym za udany połów. Nie dysponuje za wielu talentów do odblokowania, ale są one dość ważne w kontekście całej rozgrywki. Przykładowo, pomocna może okazać się umiejętność widzenia ryb pod wodą przez bliski czas lub możliwość korzystania z łodzi.

Następny przystanek to sposoby gry. Możemy podejść do walce sieciowej lub mieć całe łowisko ale dla siebie. Natomiast na tym stopniu realizacji nie dostrzeżemy zbyt wielu różnic. Inni gracze występują jako transparentne ludki bez animacji, więc nie wiadomo, co dziś robią, jeżeli nie powiedzą nam tego łatwo z okienka chatu. To zdecydowanie widma dające nam wierzyć, iż nie jesteśmy tam ciż. Prawdopodobnie deweloper zmieni nieco oblicze tego trybu, a dziś jest on bardzo ubogi. Multiplayer jest identyczny do pewnych konkursów wędkarskich – gracze spotykają się nad jeziorem, rzeką lub morzem w sensu złowienia największej ilości ryb lub największej sztuki. Popularnym wyjściem istnieje droga stworzenia turnieju w oparciu o samodzielnie zbudowane lokacje dzięki edytorowi. Komu strata momentu na projektowanie, temuż w zupełności wystarczą domyślne łowiska.

Na przodzie będziemy osadzeni na samo bajoro wypełnione kilkoma sposobami troci, pstrągów i palią. Aby udać się do drugich miejsc należy wpierw zarobić trochę gotówki i wykupić licencję, natomiast owa nie jest zbyt tania. Na szczęście nie wyjdziemy na rybki z pustymi kieszeniami. Pakiet startowy uwzględnia 150 dolarów… Sumka ta umieszczało się idealna na rozpoczęcie przygody, tymże szczególnie, że za darmo mamy teraz w ekwipunku odblokowany standardowy pakiet wędkarski pierwszego etapu. Wędka jest, kołowrotek i chęć również, a jeszcze haczyk i przynęta. Właściwie obecne czas najwyższy zamoczyć kija.

Obsługa wędki wykazała się banalnie prosta. Jeden przycisk myszki od zarzucania, inny od przycinania, i ponadto kilka klawiszy ułatwiających sterowanie kołowrotkiem (prędkość zwijania, siła hamulca). Poradzą sobie spośród ostatnim nawet kilka rozgarnięci kłusownicy. Posiadając już wszystko ogarnięte od podstaw, zarzuciłem smakowitą przynętę, tak dobrze, jak mogłem. Brania wypatrywałem na rozmaite rodzaje, korzystając z podwodnej kamery, zbliżenia i lekkiego kadru na spławik. Ku mojemu zdziwieniu nie musiałem zbyt długo liczyć na wczesny atak.

W chwili zacięcia ryba zaczęła latać jak opętana, wtedy w przepis, toż w lewo, czyniąc z wszelkich sił naprężyć żyłkę aż do ścianie wytrzymałości. O niebezpiecznym naprężeniu na bieżąco informował mnie wskaźnik oraz dźwięk oznajmiający moc napięcia. Wtenczas trzeba wyregulować hamulec i prędkość zwijania żyłki w kołowrotku, w przeciwnym wypadku ryba ucieknie szybciej, niż zdążyła Train Simulator Download połknąć haczyk. Brzmi może skomplikowanie, przecież toż jedynie pozory. Walka z rybą polega na pilnowaniu wskaźnika naprężenia i kończeniu żyłki w trakcie luzu, ot cała filozofia wędkarstwa w dwóch czynnościach. W rzeczywistości jest o moc trudniej, dlatego również pamiętam poczucie, że istnieje ostatnie gra dla casualowych graczy, natomiast nie dla weteranów, jakim nie jeden raz wodne bydle zrywało cały zestaw za kilkadziesiąt złotych.

Mimo, że konkurencja nie jest za fascynująca, to zawsze jest wprowadzona nader przyzwoicie, gdy na grę. Moment mienia trochę niemrawy i niekoniecznie oddający rzeczywistość (najbardziej przejawia się obecne w połowie metodą gruntową/spławikową). Irytuje trochę opcja zacięcia, gdyż nie trzeba z niej w ogóle korzystać. W późniejszym etapie zwijania pasje jest daleko lepiej. W zależności od wartości przeciwnika zestaw wędkarski dobrze odpowiada na jego rajdy. Wędka składa się tworząc parabolę lub łuk na wysokości pierwszych przelotek. Kołowrotek także nie jest z obecnych prac wykluczony. Trafiając na silnego drapieżnika możemy korzystać pewność, że wybierze trochę żyłki, a czasem nawet całą szpulę, co mija się smutnym napisem „ryba uciekła”.

image

Z normy po kilkudziesięciu sekundach symulowanej akcji zdobycz będzie tuż pod naszym zmysłem. To właśnie początek emocji. Będąc za sobą udany hol trzeba podjąć najważniejszą decyzję w atrakcji – co zbudować z swoją zdobyczą. Potrafimy ją potraktować niczym produkt i opchnąć na niewidzialnym bazarze lub skazać ją na wolność. Wszystka z możliwości planuje znajome konsekwencje. Jeśli sprzedamy Marlina, wcale nie znajdzie swojego Nemo, a dolary zasilą nasz budżet, co pozwoli szybciej zmodernizować sprzęt. Z pozostałej części, wypuszczenie ryby dodaje kilka punktów doświadczenia więcej. Co stanowi istotniejsze? Powiem krótko, w współczesnej zabawie nie jest mieszkania na akty miłosierdzia. Chcąc polepszyć swoje narzędzia pasji musimy łowić na energię również gdy daleko zarabiać, bowiem bez gotówki możemy stracić o sprzęcie wędkarskim na naprawdę grube sztuki.

Na początku swej przygody szczególnie odczujemy brak pieniędzy, mimo sfinalizowania wielu odłowów. Wybierało się powiedzieć, ze 300-400 dolarów to szeroki hajs, jednak tak nie jest. Wchodząc do inwentarza, szybko przekonamy się, iż to jedynie drobniaki. Sprzęt jest absurdalnie drogi. O ile mogę zrozumieć, że dobre wędzisko kosztuje ponad czterysta zielonych, tak zestaw haczyków o różnej role w cenie 5 dych wprowadził mnie w konsternację. Widocznie taki był cel twórców, by odkrywanie zawartości gry było długie. I takie także będzie, jeśli planujemy otworzyć nowe łowiska i nauk, mistrzowski sprzęt na głębokie ryby, a ponadto dodatkowe akcesorium w istocie sygnalizatorów brania, stojaków na wędki niezbędnych do polowania na chwila zestawów, bądź same podbieraka. Bez tego jedynego nie jest nawet co pragnąć o większych rybach. Przekonałem się o tymże w najgorszym momencie, gdy po długiej walce wreszcie zamęczyłem nabuzowanego pstrąga, lecz nie mogłem przeznaczyć go z wody, bo tak uznali twórcy. Zrozumiałbym to pozostając na skarpie, betonowym bloku. W niniejszym fakcie regulamin jest jednakowy dla ludziach miejsc.

Pomijając wygórowaną cenę wędkarstwa, spodobało mi się zróżnicowanie metod połowu. Możemy aktywnie spędzać czas nad wodą spinningując czy wybrać mniej ruchliwą metodę gruntową, spławikową oraz tzw. pompkę. Po strony sami decydujemy, gdy chcemy łapać rekordowe sztuki, jednak należy łączyć charakter żerowania ryby z prawym stylem. Kolejna potrzeba to przyjemności… eksperymenty są tutaj mile widziane. Aczkolwiek nasze efekty mogą nas zaskoczyć – będziemy byliśmy co chwilę mienia lub wcale. Dodatkowo trafia do ostatniego zdrowa selekcja innych części zestawu (np. wielkość haczyka) oraz regulacja wysokości gruntu i obciążenia. Rzeczy, o których piszę, możecie w współczesnej chwili nie rozumieć, a po odpaleniu gry wszystko bronienie się jasne.

image

Dobrze ze części producentów, że zawarliście w kodzie gry warunki pogodowe. Nie rozumiem, jak szybko wzorowali się na faktycznej zmienności zachowania ryb wobec tej pogody, tylko na chyba jest toż czynnik przychodzący na rozgrywkę. Obiekty westchnień wędkarzy nie kierują się na haczyk w ostatni jeden planuj także w ostatniej samej liczbie. Do kalkulatora zliczającego realizm gry wypadałoby również dopisać różną typologię akwenów wodnych i ich wyjątkowy biotop. Dzięki tym dwóm wartościom stanowi niebezpieczna okazja na to, że uchodząc z pewnego łowiska na dodatkowe trafimy na zgoła inne rodzaje ryb.

Co ważne, różnią się od siebie nie tylko nazwą. Projektanci postarali się o wierne zaprezentowanie modeli ryb. Zarówno ryby słodkowodne jak i morskie są tutaj bardzo dobra odwzorowane. Nie brakuje szczegółów wyróżniających np. pstrąga tęczowego, szczupaka lub bassa. Nie widziałem zbyt wielu symulatorów wędkarskich, ale muszę przyznać, że wyglądają naprawdę ładnie. Podobnie zresztą otoczenie na polu rybek wypada nieźle. Oprawa graficzna pewnie nie jest najjaśniejszych lotów, ale ma poziom. Fani Deer Huntera także różnych symulatorów myśliwskich poczują się jak w bloku.

Że nasze danie ulegnie zmianie, jeżeli tylko użyjemy podwodnej kamery. O ile lustro wody oraz leśne pejzaże mogą się podobać, tak wyglądając na dno, np. jeziorka, można pozwolić, że to dno pod kątem grafiki. Na dokładkę, wizualne uczucia i immersję psują kiepskie animacje ryb. Paradoksalnie, pod wodą brakuje im płynności ruchów, ale po wyciągnięciu trzepoczą ogonami o moc efektowniej.

Techniczne błędy załagadza przyjemne udźwiękowienie. To pewnie dobry element dający poczuć się, kiedy na naturalnej wędkarskiej przygodzie. Szum wody, śpiew ptaków, ujadanie żab, przerywane trzaskiem pękającej żyłki – poezja dla uszu wprawionych w boju wędkarzy. Gdy po okresie spokój natury wykaże się zbyt monotonny, możemy odpalić samą spośród wielu stacji radiowych wbudowanych w walce. Każdy odnajdzie coś dla siebie, niezależnie od muzycznych preferencji.

Możliwe, iż to jakaś z najodpowiedniejszych gier wędkarskich, jakie widziały komputery. Zawsze można być wątpliwości, czy autorze nie zapędzili się mianując swoją pracę rasowym symulatorem. Wygląda ładnie i oferuje rozbudowany system łowienia, ale nazwałbym ją co wysoce przedsezonową zajawką, dzięki której potrafimy przeczekać do drugiej wyprawy na ryby. To dotyczy się rzecz jasna wędkarzy. Opinia będzie wysoko przychylniejsza z punktu widzenia osób młodych i niewiedzących kompletnie tematu. Jako że przynależy do poziomu gier spokojniejszych, to napisałem, że istnieje obecne doskonały tytuł na kaca. Także nie jest w ostatnim nic złego. Daje się wyciszyć wśród dźwięków natury, odprężyć wzrok na ładnych, statycznych obrazach przyrody. Co prawda, jest tu element walk i wyjeżdżania do odblokowania wszystkich przedmiotów, a gdy oczekujecie akcji i aktywnych walk, to się sporo przeliczycie. Napięcie w trakcie konkurencje będzie przeprowadzać tylko strudzonej z wielu brań żyłce na kołowrotku.